EN
FB

Voják zmlátil palestinského mladíka pažbou do hlavy za to, že mu popřál “hezký den”

Naser Jaber (22) včera dostal občanský průkaz a snažil se s ním navštívit Hebron na Západním břehu. Musel ovšem přes kontrolu izraelských vojáků na policejní stanici Jabara. Při odchodu popřál Jaber vojákovi “hezký den”, ten na něj zaútočil se slovy: “Jsem tvůj kamarád, abys mi přál dobrý den?!” A začal ho mlátit pažbou své zbraně do hlavy. Mladíka pak voják zadržel a nechal ho dvě hodiny krvácet.

Jaber utrpěl vážná řezná poranění, zlomeninu brady a čelisti a silné krvácení do hlavy.

Po dvou hodinách čekání v krvi a bolesti byl Jaber převezen do nemocnice v Jeruzalémě. Dále vojáci mladíka transportovali do izraelského vězení Etzion v Hebronu, kde ho ovšem kvuli jeho vážnému zdravotnímu stavu odmítli přijmout. Odvezli si ho tedy zpět na policejní stanici do Jabary, aby ho krátce nato opět odvezli zpět do vězení Etzion.

Jaber uvedl, že od té doby mu nikdo nevěnoval lékařskou pomoc, i když trpí těžkou bolestí hlavy, vysokou horečkou a má problémy s chůzí.

Případy násilí ze strany izraelských vojáků a ilegálních osadníků proti Palestincům včetně dětí a žen jsou pravidelně hlášeny buď během izraelských zatýkacích zarií, nájezdů na domácnosti, násilného potlačování pokojných demonstrací nebo v izraelských věznicích, kde jsou i palestinské děti.

Mnoho Palestinců bylo zraněno nebo zastřeleno na potkání za údajný útok na Izraelce a to navzdory skutečnosti, že pro vojáky nepředstavovali žádnou hrozbu.

V dubnu 2015 vojáci postřelili Mohammada Morada Yahyu (21), když obdělával svoji půdu blízko separační zdi s Izraelem. Mladík na zranění zemřel.

Před několika týdny izraelský plukovník a velitel brigády IDF Yisrael Shomer zastřelil sedmnáctiletého Muhammada al-Kasbeha na útěku poté, co po vojenském vozidle hodil kámen. Vojáci tvrdili, že mladík neuposlechl varování, blížil se k nim a představoval pro ně ohrožení života. Video z čerpací stanice však dokazuje, že mladík utíkal a vojáci utíkali za ním. Mladík byl střelen do zad a hlavy. Podle svědků k němu pak velitel IDF jen přišel, nohou ho obrátil, kopnul do něj a vrátil se do auta.

Ministr školství Naftali Bennett pak plukovníka na svém facebooku podpořil slovy: "Když vás přijde někdo zabít, zabijte ho první." Bennet teenagera s kamenem označil za teroristu a jednání velitele IDF posvětil.

"Já plně podporuji velitele brigády, který jednal proti teroristovi a chránil sebe a životy svých vojáků. To je jednání, které očekáváme od velitelů IDF," napsal ministr a dodal, že "izraelský národ stojí za Shomerem".

Muhammada al-Kasbeha byl třetím synem, kterého izraelská armáda rodině zabila.


   
30.07.2015
http://english.wafa.ps/index.php?action=detail&id=28930

hlavní články

Izraelská vláda sponzoruje extrémistické skupiny, které usilují o znovupostavení Třetího chrámu, což by znamenalo destrukci mešity Al-Aqsa a Skalního dómu

nejčtenější

Palestinci v noci ubránili vesnici před dalším nájezdem osadníků, které agresivně bránila armáda

Haaretz: Židovští radikálové slavili svatbu tak, že tancovali se zbraněmi, noži, zápalnou bombou a bodali do fotky upáleného palestinského dítěte, zbraně kolovaly i do rukou dětí

EU je "hluboce znepokojena" a žádá Izrael, aby zastavil veškeré demolice a vrátil Palestincům humanitární pomoc a jejich zemědělská zvířata

UNCTAD: izraelská blokáda a války zdecimovaly Gazu do té míry, že hrozí, že do 5 let bude neobyvatelná

DCIP: Izrael zatýká 500 až 700 palestinských dětí ročně a ve stoupající míře se na nich dopouští násilí

Izraelští extrémisté zaútočili na další dům ve vesnici Duma, kde bylo upáleno dítě

B'Tselem:Upálení nemluvněte bylo ve světle odmítavé politiky chránit Palestince před osadnickým násilím jen otázkou času

Proč se Palestina bouří? Izraelská politika "v klidu střílej" a číselný kontext izraelské vojenské okupace

85 Percent of Palestinians killed by Israel were Extra-Judicially Executed

VIDEO: Rabíni, kteří podporují židovské teroristy, kázali genocidu a vyzývali k zabíjení nežidů v ulicích včetně prezidenta Obamy


Kontaktujte nás

Velvyslanectví Státu Palestina
Internacionální 1307/12, Praha 6 - Suchdol
165 00 Czech Republic
Tel.: +420 233 544 224
Fax: +420 233 552 449
9.00-15.00 (Po - Pá)