CZ
FB
 • Tisková zpráva: Na pražské konferenci "Palestina 100 let od Balfourovy deklarace" vystoupí prof. AVI ŠLAIM

  Na VŠE proběhne konference ke stu letům od Balfourovy deklarace, jako hlavní řečník vystoupí izraelský historik a člen britské akademie věd Avi Šlaim.

 • 15.11.2017: Conference „Palestine: 100 Years From Balfour Declaration“

 • INVITATION: Jerusalem, Occupied or Unified?

  October 16th , Monday 6 PM – 8:30 PM, Room 200 Nám. Jana Palacha 1/2, 116 38 Staré Město Faculty of Arts, Charles University

 • Rogel Alpher: Israeli Minister Shaked Takes After Mussolini

  Izraelská ministryně spravedlnosti Ayelet Šakedová volá po "morální a politické revoulci". Sionisté se nemají nechávat omezovat univerzálními lidskými právy jednotlivců, ale předevší posilovat národní principy, národní koncept, identitu a historii. De facto stejně definoval doktrínu fašismu i Benito Mussolini, říká autor článku Rogel Alpher a vychází přitom z knihy historika Jacoba Talmona s názvem "Mýtus národa a vize revoluce" z roku 1932. 

 • Z prezidentského paláce v Ramalláhu bude národní knihovna

  Z téměř dokončeného prezidentského paláce u Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu vznikne národní knihovna. Oznámil to palestinský ministr kultury. Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás se pro tento záměr rozhodl poskytnout objekt o ploše 4 700 metrů čtverečních, který měl sloužit jako prezidentské sídlo a místo pro přijímání zahraničních hostů, řekl ministr Íháb Bisajsú.

 • Jericho, Strom života i Abrahámova stezka stezka do pouště. Palestinci objevují cestovní ruch

  Palestinský Západní břeh je teď nejrychleji rostoucí turistickou destinací. Statistiky zveřejnila Světová organizace cestovního ruchu. A výrazně přibylo také českých turistů. Vedle náboženství lákají Palestinci také na pěší túry po kopcích a údolích Západního břehu Jordánu.

 • GIDEON LEVY: Israel's Minister of Truth

  Izraelská ministryně spravedlnosti Ayelet Shaked řekla pravdu jasně a hlasitě: Sionismus je v rozporu s lidskými právy, je to tedy ultranacionalistické, koloniální a možná rasistické hnutí

 • Izraelci pokračují v destrukci palestinských škol, zkonfiskovali i školní přívěsy pro prvňáčky

  Okupační jednotky v úterý přepadly izolovanou betlehemskou vesnici Jubbet al-Dib a zabavily lidem 8 školních přívěsů, ve kterých měly být třídy pro prvňáčky, 2.,3. a 4. třídu pro 64 dětí. Místní říkají, že na přívěsy se jim od okupantů podařilo získat povolení. Místní aktivista Hasan Breijieh uvedl, že Izraelci přívěsy nicméně opět odtáhli pod záminkou chybějících izraelských povolení. Okupanti zabavili i vozidla, která lidem darovala italská neziskovka.

 • Po 116. zbuldozerovali Izraelci vesnici palestinských beduínů, ti se ovšem odmítají vzdát

  “Už před rokem 1948 beduíni v Negevu obdělávali 3x více půdy než židé v celé Palestině. A stav se nezměnil ani po 60 letech působení osad sionistů,” vyplývá z dat IPS.

 • Palestinci protestují proti upevňování okupace Jeruzaléma a sílícímu Chrámovému institutu, který usiluje o zbourání al-Aksy a Skalního dómu, zastřeleni byli 3 Palestinci

  Okupační armáda tvrdě potlačila mohutné páteční protesty proti "bezpečnostním opatřením" u posvátné mešity al Aksa. Bylo zraněno 390 Palestinců a 3 zastřeleni. Páteční noc také nepřežili tři osadníci, které ubodal Palestinec.

 • Israeli Restrictions at Al-Aqsa Mosque Spark Protests

  Western media is missing important context behind the deadly gunfight at Jerusalem's Al-Aqsa mosque compound, says journalist and filmmaker Dan Cohen

 • Amnesty International: ISRAEL'S OCCUPATION: 50 YEARS OF DISPOSSESSION

  For half a century, Israel’s occupation of the West Bank, including East Jerusalem, and the Gaza Strip has resulted in systematic human rights violations against Palestinians living there.

 • Opoziční lídr Sionistické unie varoval: Z Izraele se stává fašistický stát a USA s tím nic nezmůžou

  “Procházíme procesem fašizace izraelské politiky,” řekl v sobotu Herzog a vysvětlil způsoby, jakými dnešní izraelská vláda “vyhrožuje umělcům, soudcům Nejvyššího soudu a vyhazuje novináře z práce”. Herzog také upozornil na to, že některá média byla zavřena a teď vláda vyhrožuje také akademikům a profesorům, kteří se pak bojí otevřít ústa”.

 • GT OSN: "Jedinou cestou k míru je ukončení okupace"

  Generální tajemník Antonio Guterres na fóru OSN nazvaném “Ukončení okupace, cesta k nezávislosti, spravedlnosti a míru pro Palestinu” odsoudil 50 let izraelské okupace Západního břehu, Východního Jeruzaléma, Gazy a Golanských výšin a uvedl, že jediný způsob dosažení práv Palestinců, je ukončení okupace.

 • Ofer Aderet: Why Are Countless Palestinian Photos and Films Buried in Israeli Archives?

  Proč je nespočet zkonfiskovaných palestinských fotografií a filmů pohřbeno v izraelských armádních archivech? Dr. Rona Sela, která je odhalila, říká, že poskytují alternativní pohled na historii oproti sionistickému výkladu, který popírá palestinskou existenci před rokem 1948.

 • Nakba přinesla zmasakrování Palestinců sionisty

  Během posledního útoku na Gazu v roce 2014 izraelská armáda zabila 535 dětí, 68 % z nich bylo 12 a méně let, uvádí organizace Defense for Children International - Palestine (DCIP). Lidskoprávní centrum Al Mezan zdokumentovalo nejméně 990 případů lidí, kteří byli zabiti ve svých domech. Jedná se tedy o téměř polovinu všech zabitých během izraelské operace Ochranné ostří. Mezi lidmi zabitými doma bylo 324 dětí.

 • "Izraelské zákony se podobají těm Třetí říše", vysvětloval studentům prof. Hebrejské univerzity

  Profesor politologie Ofer Cassif studentům v semináři "Fašismus: minulost a současnost" podrobně vysvětloval podobnosti mezi nacistickou a izraelskou legislativou.

 • Amnesty International podporuje bojkot produktů z nelegálních osad

  Amnesty International volá po ukončení okupace, kradení palestinské půdy a zdrojů, vyhánění tisíců Palestinců a dalšího prodluzovaní palestinského utrpení. Řekněte své vládě, aby bojkotovala produkty z nelegálních osad na palestinském území postavených exkluzivně jen pro židy.

 • Po rozšiřování stávajících osad, Izraelci po 25 letech začali s výstavbou zcela nové osady

 • Analysis The Movement That Saw Israeli Settlements as Redemption for Jews and the World

  The rise and fall of Zionism as a religion By Tomer Persico

 • Lieberman: "nebudeme souhlasit s návratem ani jednoho palestinského uprchlíka do hranic z roku 1967"

 • Britové v Palestině zřídili koncentrační tábor Sarafand a 13 dalších, kde dozorcovali sionisté 

  V rámci výzkumu pro svou novou knihu "Balfourův stín" David Cronin vynáší na světlo dávno zapemenutou realitu brutálního potlačení palestinské revolty mezi lety 1936-39. Cronin z britských archivů vynesll dokument ze 30tých let, který mluví o koncentračním táboře v Palestině.

 • UN OCHA: Fragmented Lives, Humanitarian Overview 2016

  50 YEARS OF OCCUPATION

 • When will the Israeli Left accept the occupation started in '48, not '67?

  Only when the Israeli Left accepts that the occupation began in 1948 — and remains an open wound for Palestinians — can Arabs and Jews truly refuse to be enemies.

 • Israel provoked the Six-Day War in 1967, and it was not fighting for survival

 • U příležitosti Mezinárodního dne dětí palestinské vedení odsoudilo okupační síly, které od roku 2000 zabily 3000 palestinských dětí a zranily 13 000

 • Přejeme krásný a klidný ramadán

 • V Tel Avivu demonstrovalo 15000 lidí za dvoustátní řešení

  Na obrovské demonstraci četli vzkaz od palestinského prezidenta Abbase. Lídr Společné kandidátky Ayman Oudeh skandoval: "židé a Arabi odmítají být nepřátelé".

 • PROHLÁŠENÍ VELVYSLANECTVÍ STÁTU PALESTINA K TAKZVANÉMU „DNU JERUZALÉMA“ 

 • Pozvánky na dvě akce tento týden

  Ve čtvrtek v 19:00 na FF UK vystoupí izraelský aktivista Ronnie Barkan, který spluzaložil izraelskou organizaci podporující bojkot Izraele. A v pátek od 17:00 si studenti na FAMU promítnou část dokumentu Al Nakba s českými titulky a pohovoří se zajímavými hosty.

 • Dnes si Palestina připomíná 69. výročí Nakby

 • GIDEON LEVY: Opinion Why I Won't Fly the Israeli Flag on Independence Day

  Since it began flying in the territories, it has become the flag of apartheid. This is the flag you want me to fly? How can I?

 • Vzkaz Alberta Einsteina z 10. dubna 1948 adresovaný řediteli americké organizace podporující židovské ozbrojence v Palestině

 • Okupační síly mají na zatýkání Palestinců algoritmus

  Okupační know how má nový produkt, zatýká stovky Palestinců, které počítač vybere jako potencionální hrozbu. V posledních několika týdnech izraelské okupační síly zatkly více než 400 nevinných Palestinců na základě počítačového algoritmu. Okupační síly vám zabijí bratra či sestru, dostanete se do algoritmu jako osoba, která by mohla být nebezpečná a aniž byste cokoli udělali, jeste zatčeni.

 • Německý ministr zahraničí se nenechal zastrašit izraelským premiérem a raději se sešel se zástupci izraelských lidskoprávních organizací, než s Netanjahuem

  Netanjahu vyhrožoval německému ministru zahraničí Sigmaru Gabrielovi, že jestli se sejde s izraelskými nevládními organizacemi, které kritizují okupaci, tak se s ním nesejde. To se ale Netanjahu přepočítal. Gabriel se raději sešel s představiteli BTselem a Breaking the Silence, veterány izraelské okupační armáday IDF, než s izraelským premiérem.

 • Marwan Barghouti: Why We Are on Hunger Strike in Israel’s Prisons

  "I was only 15 when I was first imprisoned. I was barely 18 when an Israeli interrogator forced me to spread my legs while I stood naked in the interrogation room, before hitting my genitals. I passed out from the pain, and the resulting fall left an everlasting scar on my forehead. The interrogator mocked me afterward, saying that I would never procreate because people like me give birth only to terrorists and murderers." Marwan Barghouti

 • GIDEON LEVY Opinion: A Heartfelt Apology to Haaretz Readers

  To all offended readers, I apologize for the one-sidedness. How could I not maintain a balance between the murderer and the murdered; the thief and his victim; and the occupier and the occupied?

 • Členové Evropského parlamentu vyjádřili solidaritu s palestinskými politickými vězni držícími hladovku za "Svobodu a důstojnost"

  Amnesty International: Izrael musí ukončit "protiprávní a krutou" politiku vůči palestinským vězňům.

 • Izraelci se v okupovaném Východním Jeruzalémě chystají zbourat i mešitu

 • Gideon Levy: Palestinec zemřel poté, co byl cestou na poslední dávku chemoterapie střelen izraelskými vojáky

  Nikdo se ani neobtěžoval informovat jeho rodinu.

 • Největší židovské hnutí v USA - The Reform Jews - se postavilo proti jmenování Davida Friedmana velvyslancem v Izraeli 

  Proti jmenování Trumpova bankéře velvyslancem v Izraeli společně protestovali Američtí židé i Palestinci.

 • Německo v reakci na izraelský zákon legalizující krádeže soukromé půdy Palestinců zrušilo summit s Izraelem

  Podle Němců Izraelci pozbyli důvěryhodnosti.

 • Trump: brzděte s osadami, ano či ne dvoustátnímu řešení záleží na obou stranách

  Během setkání s izraelským premiérem americký prezident Netanjahuovi řakl, aby přeci jen brzdil s další expanzí osad a mlžil ohledně postoje k dvoustátnímu řešení, údajně rozhodnutí nechává na dohodě obou stran.

 • Dennis Ross: Trump and Netanyahu Won’t Bury the Two-State Solution

  U.S. envoy Dennis Ross talks to the press following his meeting with Palestinian Leader Yasser Arafat in Gaza, Sunday night March 29, 1998.

 • Izraelci vězní 15tiletého chlapce s leukémií a neposkytují mu adekvátní zdravotní pomoc, jakož i dalším nemocným ve věznicích

 • Geniální teoretický fyzik Stephen Hawking pořádá sbírku na založení 2. Školy pro pokročilou fyziku v Palestině

 • Irsko se chystá uznat palestinskou státnost

  K tomuto kroku se schylovalo již delší dobu, ale rozhodnutí izraelské strany o další expanzi kolonizujících osad a zákon legalizující krádež půdy Palestinců toto rozhodování urychlilo.

 • Haaretz: Izraelská vláda sponzorovala výstavbu nelegálních osad na soukromé půdě Palestinců přes přostředníka - osadnickou stavební organizaci Amana

 • Izraelský prezident dnes řekl, že Izrael by měl anektovat Západní břeh a dát Palestincům plné občanství

  Prezident Rivlin má totiž obavu, že po schválení tzv. Regulačního zákona, který zpětně legalizoval osadnické krádeže půdy Palestinců, vzbudí dojem, že je Izrael apartheidní stát.

 • Jeremy Corbyn: Británie bude stát za právy Palestinců, izraelská ambasáda se musí přestat vměšovat do demokratického procesu ve VB

  Lídr britských labouristů Jeremy Corbin vydal prohlášení, ve kterém premiérce Mayové říká, že izraelskému předsedovi vlády musí dát jasně najevo, že Británie bude stát za právy palestinského národa.Tisková zpráva: Na pražské konferenci "Palestina 100 let od Balfourovy deklarace" vystoupí prof. AVI ŠLAIM

Na VŠE proběhne konference ke stu letům od Balfourovy deklarace, jako hlavní řečník vystoupí izraelský historik a člen britské akademie věd Avi Šlaim.

15.11.2017: Conference „Palestine: 100 Years From Balfour Declaration“

INVITATION: Jerusalem, Occupied or Unified?

October 16th , Monday 6 PM – 8:30 PM, Room 200 Nám. Jana Palacha 1/2, 116 38 Staré Město Faculty of Arts, Charles University

Rogel Alpher: Israeli Minister Shaked Takes After Mussolini

Izraelská ministryně spravedlnosti Ayelet Šakedová volá po "morální a politické revoulci". Sionisté se nemají nechávat omezovat univerzálními lidskými právy jednotlivců, ale předevší posilovat národní principy, národní koncept, identitu a historii. De facto stejně definoval doktrínu fašismu i Benito Mussolini, říká autor článku Rogel Alpher a vychází přitom z knihy historika Jacoba Talmona s názvem "Mýtus národa a vize revoluce" z roku 1932. 

Z prezidentského paláce v Ramalláhu bude národní knihovna

Z téměř dokončeného prezidentského paláce u Ramalláhu na okupovaném Západním břehu Jordánu vznikne národní knihovna. Oznámil to palestinský ministr kultury. Šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás se pro tento záměr rozhodl poskytnout objekt o ploše 4 700 metrů čtverečních, který měl sloužit jako prezidentské sídlo a místo pro přijímání zahraničních hostů, řekl ministr Íháb Bisajsú.


news archive

FB news on facebook

embassy news


news archive

welcome to palestine

Tisková zpráva: Na pražské konferenci "Palestina 100 let od Balfourovy deklarace" vystoupí prof. AVI ŠLAIM

Na VŠE proběhne konference ke stu letům od Balfourovy deklarace, jako hlavní řečník vystoupí izraelský historik a člen britské akademie věd Avi Šlaim.

affairs

The Red Cross has declared the barrier in violation of the Geneva Convention. On February 18, 2004, The International Committee of the Red Cross stated that the Israeli barrier "causes serious humanitarian and legal problems" and goes "far beyond what is permissible for an occupying power"

palestine info

local time:
weather:
15:48
14°C

Contact Us

The Embassy of the State of Palestine in Czech Republic
Internacionální 1307/12, Prague 6 - Suchdol
165 00 Czech Republic
Tel.: +420 233 544 224
Fax: +420 233 552 449
9.00-15.00 (Mo - Fri)