FB

EU je "hluboce znepokojena" a žádá Izrael, aby zastavil veškeré demolice a vrátil Palestincům humanitární pomoc a jejich zemědělská zvířata

Podle údajů OSN OCHA Izraelci v roce 2014 zbourali téměř 600 palestinských staveb, čímž připravili více než 1000 Palestinců o domov. Obyvatelé vesnice Fasayil v Jordánském údolí obdrželi minulý měsíc demoliční příkazy, které z dalších 46 lidí včetně 31 dětí udělají bezdomovce. Navíc domovy těchto rodin byly v minulosti již několikrát zbourány.

Mise Evropské unie v pátek Izraeli zopakovala povinnost vůči Palestincům žijícím v okupační oblasti C Západního břehu, kde Izrael jen v posledních týdnech Palestincům zbuldozeroval několik staveb.

 
Misee EU v Jeruzalémě a Ramalláhu opět vyjádřila "hluboké znepokojení" nad porušováním práva v oblasti C pod absolutní izraelskou kontrolou.
 
Ve čtvrtek izraelské úřady zkonfiskovaly obyvatelům al-Hadidiyi 10 stanů, které jim věnovala Mezinárodní komise Červeného kříže.
Stany Červený kříž vesničanům věnoval poté, co jim izraelská civilní správa a vojenské síly zbouraly jejich domovy.
 
Také obyvatelé vesnice Fasayil v Jordánském údolí obdrželi minulý měsíc demoliční příkazy, které z dalších 46 lidí včetně 31 dětí udělají bezdomovce. Navíc domovy těchto rodin byly v minulosti již několikrát zbourány.
 
Mise EU požaduje, aby byly zastaveny veškeré demolice v oblasti C, a byl navrácen veškerý humanitární meteriál, který Izraelci zkonfiskovali a hospodářská zvířata byla navrácena.
 
Mise EU upozornila, že konfiskace hospodářských zvířat a přístřešků přišla v době, kdy jsou lidé nejzranitelnější, na začátku zimy. Většina lidí pochází z komunity závislé na jejich zemědělských zvířatech.
 
Izrael často buldozeruje příbytky palestinských komunit v oblasti C, a bourá i dočasné přístřešky, které lidem po demolicích poskytnou humanitární organizace.
 
Podle údajů OSN OCHA Izraelci v roce 2014 zbourali téměř 600 palestinských staveb, čímž připravili více než 1000 Palestinců o domov.
 
Historicky Izrael ignoruje požadavky EU, aby zastavil bezpráví vůči Palestincům včetně zastavení další expanze nelegálních izraelských osad na palestinských územích. Toto chování EU minulý měsíc vedlo k rozhodnutí začít označovat zboží z nelegálních izraelských osad.

   
05.12.2015
http://www.maannews.com/Content.aspx?id=769167

hlavní články

Izraelská vláda sponzoruje extrémistické skupiny, které usilují o znovupostavení Třetího chrámu, což by znamenalo destrukci mešity Al-Aqsa a Skalního dómu

nejčtenější

Palestinci v noci ubránili vesnici před dalším nájezdem osadníků, které agresivně bránila armáda

EU je "hluboce znepokojena" a žádá Izrael, aby zastavil veškeré demolice a vrátil Palestincům humanitární pomoc a jejich zemědělská zvířata

Haaretz: Židovští radikálové slavili svatbu tak, že tancovali se zbraněmi, noži, zápalnou bombou a bodali do fotky upáleného palestinského dítěte, zbraně kolovaly i do rukou dětí

UNCTAD: izraelská blokáda a války zdecimovaly Gazu do té míry, že hrozí, že do 5 let bude neobyvatelná

DCIP: Izrael zatýká 500 až 700 palestinských dětí ročně a ve stoupající míře se na nich dopouští násilí

Izraelští extrémisté zaútočili na další dům ve vesnici Duma, kde bylo upáleno dítě

Proč se Palestina bouří? Izraelská politika "v klidu střílej" a číselný kontext izraelské vojenské okupace

B'Tselem:Upálení nemluvněte bylo ve světle odmítavé politiky chránit Palestince před osadnickým násilím jen otázkou času

VIDEO: Rabíni, kteří podporují židovské teroristy, kázali genocidu a vyzývali k zabíjení nežidů v ulicích včetně prezidenta Obamy

85 Percent of Palestinians killed by Israel were Extra-Judicially Executed


Kontaktujte nás

Velvyslanectví Státu Palestina
Internacionální 1307/12, Praha 6 - Suchdol
165 00 Czech Republic
Tel.: +420 233 544 224
Fax: +420 233 552 449
9.00-15.00 (Po - Pá)