FB

Haaretz: Židovští radikálové slavili svatbu tak, že tancovali se zbraněmi, noži, zápalnou bombou a bodali do fotky upáleného palestinského dítěte, zbraně kolovaly i do rukou dětí

Izraelská televize Channel 10 ve středu odvysílala video, které bylo natočeno před třemi týdny na jedné jeruzalémské svatbě. Zachycuje mladé rozradostněné ortodoxní Židy, kteří zpívají píseň pomsty a mnozí nad hlavami drží zbraně, nože a jeden také zápalnou lahev. Během tance v davu koluje fotografie ročního Aliho Dawabši a je vidět, jak je do ní bodáno nožem. 

Ali byl na konci letošního července zaživa upálen židovskými extrémisty během teroristického útoku na dům jeho rodiny ve vesnici Duma na okupovaném Západním břehu. Útok na rodinu přežil pouze chlapcův čtyřroční bratr, který také utrpěl vážné popáleniny a stále se léčí.

Podle zprávy izraelské armády IDF pušky a pistole, které si účastníci svatby posílali z rukou do rukou, a to i do rukou dětí, byly vydané armádou IDF nebo měly licence. 

Reportáž televize Channel 10 uvedla, že sezdaný pár je v radikálních pravicových kruzích velice známý a mezi lidmi, kteří na jejich svatbě tancovali se zbraněmi, byli i přátelé těch, kteří jsou podezřelí z vraždy rodiny Dawabša. 

Video zachycuje desítky tančících teenagerů a mladých mužů, jak zpívají o pomstě. 

Vedení lokálních rad židovských komunit nelegálních osadníků na Západním břehu bylo údajně šokováno mírou podpory pro židovskou agresi. Rady vydaly prohlášení, ve kterém vyjadřují podporu izraelsé bezpečnostní službě Šin Bet při šetření a vyřešení žhářského teroristického útoku na rodinu Dawabša. 

Nebuďte tak šokováni, takto vypadá klima tolerance a akceptování násilí, rasismu a nenávisti", píše Anshel Pfefferv v dnešním Haaretzu. 

Izraelský ministr obrany Moše Yaalon však v záři prohlásil, že sice ví, kdo je za teroristický útok zodpovědný, ale Izrael pachatele nepostaví před soud, aby tak chránil zdroje izraelských tajných služeb. Po silné jak domácí, tak zahraniční kritice nejen lidskoprávních organizací Yaalon argument změnil na to, že nemají dostatek důkazů.

Izraelský bezpečnostní establišment si je navíc jistý, že teroristický útok ve vesnici Duma byl jeden ze spouštěčů posledních střetů mezi Palestinci a Izraelci. Spouštěčem však nebyla brutálnost útoku, ale fakt, že pachatelé nebyli dlouhé týdny dopadeni, což ukazuje jasný dvojí metr Šin Bet, která když jde o Palestince, operuje okamžitě, napsal nedávno Šlomi Eldar, dlouholetý televizní redaktor izraelského Channel 1 a 10.

Neefektivnost izraelských bezpečnostních složek a pozdější prohlášení ministra obrany, které de facto chrání židovské teroristy, ve světě vzbudilo velkou kritiku. Řada lidskoprávních organizací brutální útok na rodinu Dawabša označila za výsledek dlouholeté politiky beztrestnosti židovských extrémistů, kteří útočí na Palestince.

Jen za minulý rok OSN OCHA na Západním břehu napočítala 331 útoků osadníků na Palestince. Ve 221 případech osadníci Palestincům vandalizovali majetek, a ve 110 případech byli Palestinci osadníky zraněni. Izraelské okupační síly a osadníci zabili 58 Palestinců. Izraelské síly v tomto období zranily 6 023 Palestinců.

Od ledna do konce srpna letošního roku, tedy před vypuknutím poslední vlny odporu proti okupaci, izraelská armáda a nelegální osadníci na okupovaných palestinských územích zranili 1360 palestinských civilistů a 24 zabili. Letos do srpna tedy průměrně zranili 43 Palestinců týdně, vyplývá z údajů OSN OCHA.


   
25.12.2015
http://www.haaretz.com/israel-news/1.693528

hlavní články

Izraelská vláda sponzoruje extrémistické skupiny, které usilují o znovupostavení Třetího chrámu, což by znamenalo destrukci mešity Al-Aqsa a Skalního dómu

nejčtenější

Palestinci v noci ubránili vesnici před dalším nájezdem osadníků, které agresivně bránila armáda

EU je "hluboce znepokojena" a žádá Izrael, aby zastavil veškeré demolice a vrátil Palestincům humanitární pomoc a jejich zemědělská zvířata

Haaretz: Židovští radikálové slavili svatbu tak, že tancovali se zbraněmi, noži, zápalnou bombou a bodali do fotky upáleného palestinského dítěte, zbraně kolovaly i do rukou dětí

UNCTAD: izraelská blokáda a války zdecimovaly Gazu do té míry, že hrozí, že do 5 let bude neobyvatelná

DCIP: Izrael zatýká 500 až 700 palestinských dětí ročně a ve stoupající míře se na nich dopouští násilí

Izraelští extrémisté zaútočili na další dům ve vesnici Duma, kde bylo upáleno dítě

Proč se Palestina bouří? Izraelská politika "v klidu střílej" a číselný kontext izraelské vojenské okupace

B'Tselem:Upálení nemluvněte bylo ve světle odmítavé politiky chránit Palestince před osadnickým násilím jen otázkou času

VIDEO: Rabíni, kteří podporují židovské teroristy, kázali genocidu a vyzývali k zabíjení nežidů v ulicích včetně prezidenta Obamy

85 Percent of Palestinians killed by Israel were Extra-Judicially Executed


Kontaktujte nás

Velvyslanectví Státu Palestina
Internacionální 1307/12, Praha 6 - Suchdol
165 00 Czech Republic
Tel.: +420 233 544 224
Fax: +420 233 552 449
9.00-15.00 (Po - Pá)